伊人在线视频免费视频

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close

logo


Projekt HESTOR – magazynowanie energii w postaci wodoru w kawernach solnych
 

Projekt ma charakter badawczo rozwojowy i dotyczy obszaru badawczego: Efektywność energetyczna i magazynowanie energii伊人在线视频免费视频. W ramach projektu rozważane są takie aspekty jak: magazynowanie energii elektrycznej z OZE w postaci wodoru, jego transport i magazynowanie oraz wykorzystanie jako zeroemisyjnego paliwa w celu powtórnego wytworzenia energii elektrycznej dla pokrycia zapotrzebowania szczytowego, także w ogniwach paliwowych. Ponadto w ramach Projektu rozważane są również aspekty techniczne i ekonomiczne zastosowania wodoru jako paliwa w transporcie - analizowane są zagadnienia dotyczące rozwoju rynku wodoru, nowoczesne usługi magazynowania energii w postaci wodoru, możliwości wytwarzania i obrotu energią elektryczną oraz wykorzystania wodoru w procesach technologicznych GK GL S.A. 

伊人在线视频免费视频Celem Projektu jest zbadanie możliwości zmagazynowania w kawernach solnych wodoru, uzyskanego z wykorzystaniem Odnawialnych Źródeł Energii, oraz dalsze jego wykorzystanie do celów energetycznych, technologicznych oraz jako paliwa w  transporcie. Istotnym aspektem jest określenie ekonomicznych warunków opłacalności projektu. W Projekcie, wodór zostanie wytworzony na drodze elektrolizy wody, z wykorzystaniem nadmiarowej energii elektrycznej z elektrowni wiatrowych i fotowoltaicznych.

Wytworzony i zmagazynowany w kawernie solnej wodór będzie mógł być wykorzystany, poprawiając efektywność energetyczną, do:

伊人在线视频免费视频Kwestie związane z magazynowaniem energii elektrycznej to jedno z kluczowych zagadnień Projektu, a wyniki analiz możliwych do zastosowania rozwiązań technicznych z uwzględnieniem kryterium ekonomicznego pozwolą na generowanie podstawowych korzyści społeczno- gospodarczych i determinowanie uwarunkowań wdrożeniowych.

Badana w projekcie technologia magazynowania wodoru jako nośnika energii jest innowacyjna nie tylko w skali Polski ale również i w skali światowej, ponieważ nigdzie na świecie nie ma dotąd takiego magazynu, choć prace badawczo-wdrożeniowe w Niemczech są już zaawansowane. W Polsce mamy zarówno odpowiednie złoża soli, jak i własne, nowoczesne technologie ługowania kawern. Można je z powodzeniem zastosować do budowy kawern magazynowych dla wodoru.

伊人在线视频免费视频Zakłada się, że głównym efektem ekologicznym projektu będzie obniżenie emisji gazów cieplarnianych poprzez zrównoważenie nieregularności dostaw energii elektrycznej z odnawialnych źródeł (OZE).


Czas trwania:
 1.01.2015 – 30.09.2017
Wartość projektu: 10 208 896 PLN
Kwota dofinansowania: 7 959 995 PLN
Skład konsorcjum:伊人在线视频免费视频 Grupa LOTOS S.A., Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Ośrodek Badawczo-Rozwojowy CHEMKOP sp. z o.o., Politechnika Śląska, Politechnika Warszawska, Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

2019没有封的网址拿走不谢-伊人在线视频免费视频 一道本无吗dⅤd在线播放一区-宅男免费毛片手机在线 日本xnxnxnxnxn拍拍-伊人在线视频免费视频 1024最新手机在线观看-伊人在线视频免费视频 4438最新全国免费视频网-伊人在线视频免费视频 中文字幕在线在线亚洲_中文字幕在线视频 电影 正在播放母息子友人犯_正在播放中文字幕母息子_友人の母系列在线播放 依人在线 依人在线手机在线观看依人在线在线视频|依人在线最新网址 55we韩国女主播免费视频-伊人在线视频免费视频 222eee野鸡网视频2区-伊人在线视频免费视频 在线a 在线a发布网|在线a在线电影|在线a.com|日韩在线a 用茄子捅自己下面视频_茄子视频在线观看 1024手机在线基地播放-伊人在线视频免费视频 伊人久久精品视频在线,伊人久久精品视频在线免费观看,伊人久久精品视频在线 一本之道高清在线观看在线视频_一本之道高清在线观看手机观看_日韩一本之道高清在线观看影院 一本之道高清在线观看-一本之道高清在线观看一区-日本一本au道大尺码专区 猫咪在线播放maomi99伊人-伊人在线视频免费视频 中文字幕无线观看_亚洲日韩中文字幕视频-2020亚洲欧洲日韩综合 1000部未满18岁勿费视频-伊人在线视频免费视频 在线a 免费 在线a 免费在线视频_在线a 免费手机在线观看_在线a 免费电影 wwのpornhubのcom-伊人在线视频免费视频 人碰xoo在线视频永久免费-伊人在线视频免费视频 00后艺校萝莉14部资源-伊人在线视频免费视频 2017夜夜橾天天橾在线视频-伊人在线视频免费视频 一级a做片性视频手机在线观看_一级a做片性视频_一级a做片性视频在线视频|www一级a做片性视频 xvldeos免费中文视频-伊人在线视频免费视频 樱桃网站视频官网/私人樱桃影院/樱桃视频入口网址 1769zyz资源在线视频-伊人在线视频免费视频 2000影院m3u8免费高清-伊人在线视频免费视频 yy8488高清电影万利达-伊人在线视频免费视频